Rozmowa z bohaterem.

1.8K 214 34
                                    

Witam!

Było już ćwiczenie z tworzeniem bohatera. A co zrobić, jeśli już mamy bohatera, a jednak jest on nadal... jakby mdły? Czegoś mu brakuje, wiesz, że może być lepszy, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać. Już pędzę z pomocą. Po prostu z nim porozmawiaj. Serio. Ja ze swoimi rozmawiam i to nie jest schizofrenia. Moja szóstka Wymysłów jest do bólu realistyczna, ponieważ ich charaktery i sposób bycia posiada od groma szczegółów, a to dzięki temu, że czasem wyobrażam sobie rozmowę z nimi. W różnych sytuacjach, z nudów, nerwów, smutku, czy euforii. Moje różne nastroje sprawiają, że rozmowy z nimi, są zawsze inne i odsłonią mi za każdym razem inną ich cząstkę. Z racji, że ja rosnę i dojrzewam, oni również. Nie widzę ich tak samo, jak przy ich "narodzinach". Wyglądają inaczej, ich sposób bycia, czy poglądy się zmieniły. Choć robię to diametralnie rzadziej, jednak czasem zdarzy mi się wypytać ich o jakiś szczegół, którego jeszcze o nich nie wiedziałam.

Pamiętaj, że Twój bohater też człowiek... albo jakieś stworzenie. Tak czy siak, im więcej szczegółów posiada Twój bohater tym lepiej. Opisy czy dialogi z dodatkowymi informacjami o naszej postaci są o wiele barwniejsze i ciekawsze dla czytelnika. Oczywiście nie jest to też łatwe, by nie wychodziło to sztucznie potrzeba praktyki. I właśnie dlatego piszę te ćwiczonka. Jest jeszcze jedna ważna rzecz – zmiany to coś, o czym powinieneś pamiętać. Twoja historia, będzie bardziej realistyczna, kiedy w jej trakcie w bohaterze zajdą zmiany. Czy to w sposobie bycia, poglądach, decyzji czy wyglądzie.




Ćwiczenie.

Wyobraź sobie swoją postać (może być to postać stworzona w poprzednim ćwiczeniu o bohaterze albo z któraś Twojej historii). Widzisz ją już? Teraz ją gdzieś usadź. Na krześle, kanapie, fotelu, podłodze, a może woli ona stać? Wyobraź sobie miejsce. Może chcesz przeprowadzić z nią typowy wywiad? Może być studio, to jak najbardziej w porządku. A może wolisz bardziej intymną lokalizację? Twój pokój albo jakieś wymyślone pomieszczenie? Może chcesz ją przywiązać do krzesła i zrobić przesłuchanie niczym z powieści akcji? Możliwe też, że lubisz naturę i rozmowa odbędzie się nad rzeką, na łące, czy w lesie? Albo po prostu wokół będzie ciemno, a światło będzie padać jedynie na Twoją postać? Tu musi zapracować Twoja wyobraźnia, chodzi o to, byś poczuł się swobodnie. I teraz kiedy masz już lokalizacje, a Twoja postać jest przed Tobą, możesz zacząć rozmowę. Pamiętaj o tym, że Twój bohater ma swój charakter. Może jest gadatliwa i to ona zacznie rozmowę albo jest buntownicza i wcale tak łatwo nie będzie chciała odpowiadać na pytania i do tego jeszcze będzie pyskowała, musisz ją podejść. A jeśli jest nieśmiały i strachliwy, zacznij od łatwych pytań, by i on poczuł się swobodnie. Zwróć również uwagę na stosunek Twojej postaci do Ciebie, nie musi Cię lubić, może traktować jak równego sobie, może dobrze Cię znać albo nie wiedzieć kim jesteś, a może będzie Cię mieć za boga, czy rodzica? Pamiętaj też, że posiada mimikę twarzy i mowę ciała, co jest bardzo ważne.

Postaraj się opisać Waszą rozmowę.


Powodzenia!

~Ag.

Pisz, po prostu pisz (4P)Onde histórias criam vida. Descubra agora